Chcesz odszukać najlepszy podarunek? Złóż wizytę w księgarni!

Czytelnictwo w naszym kraju ma się strasznie niedobrze, obywatele wcale nie czytają literatury. W 2014 roku ogrom rodaków przeczytało mniej niż jedną książkę, co drudzy wcale nic nie czytali od lat. Mimo wszystko księgarnie prosperują świetnie, odwiedzane przez tych będących w mniejszości, ale jednak licznych, zatwardziałych czytelników.

Jeżeli poszukujesz dobrego prezentu na urodziny dla zaprzyjaźnionej osoby, na pewno znajdziesz tam coś interesującego, dla każdej grupy wiekowej.

książki

Autor: Matthew
Źródło: http://www.flickr.com

Bracia Karamazow, finalna powieść Fiodora Dostojewskiego, jest perełką gatunku. Pomimo ogromnych rozmiarów, lekturę pochłania się jednym tchem, odkrywając dzieje rosyjskiej rodziny końca dziewiętnastego wieku. Jeżeli pragniemy zadowolić kobietę, która lubi w beletrystykę, Bracia Karamazow będą bardzo trafionym pomysłem- super bracia karamazow.

Z kolei Mroczna Wieża, wielotomowa epopeja autorstwa genialnego Stephena Kinga, przypadnie do gustu bardziej fanom fantastyki, podobnie jak Ogień i Woda 1 (-sza część). Są to tomy, które na zawsze weszły do kanonu lektur tego typu, mając miliony zwolenników na całym świecie. Nawet jeśli twoim obdarowanym ma być malec, który jeszcze nie rozumie liter, w księgarni znajdziesz różne, ciekawe kolorowanki samochody, lalki, bohaterowie bajek – to tylko kilka propozycji. Nawet pozycje dla starszych miłośników kolorowania są tam dostępne.

Jednak należy mieć na uwadze, żeby nie nabyć książki, którą nasz solenizant już posiada. Saga Mroczna Wieża składa się z wielu części, dlatego warto uprzednio się zorientować na półce naszego obdarowywanego. Tak samo jest z cyklem Victorii Scott – jeśli nie widzimy jej na regale, należy nabyć książkę Ogień i Woda 1 -szy tom.

Te ciekawe wiadomości posiadają swoją kontynuację. Pragniesz się z nią zaznajomić? Więc idź do strony i tam rozkoszuj się frapującymi informacjami.

Jeżeli chodzi o dedykację, jest oczywiście wskazana, jednak nie w samej książce.

stoisko z książkami

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Najsłuszniej napisać kilka zdań na oddzielnej kartce, aby nie zniszczyć na stałe naszego podarunku. Jeżeli mamy zamiar obdarować dziecko,0 kupując kolorowanki samochody czy lalki, warto nabyć kilka różnych egzemplarzy, aby nasz prezent był kompletny. Pamiętajmy także, aby ładnie zapakować podarunek – możemy uczynić to na miejscu, w księgarni. Miłe ekspedientki zrobią to za nas- więcej.

Księgarnia jest wspaniałym miejscem na poszukiwanie upominków. Spotkamy tam nie tylko książki – zarówno z grupy prozy klasycznej jak i fantastycznej – ale także upominki dla dzieci. Dodatkowo robiąc sprawunki, zawsze możemy znaleźć jakąś interesującą pozycję dla siebie.