Czy ilustracje są w mniejszym stopniu ważne niż tekst oraz czy mogą czegokolwiek uczyć?

Jednym z niezawodnych sposobów na nauczenie swojego dziecka zaradności, jest zaproponowanie mu samodzielnego poznania się z jakąś książeczką poprzez obejrzenie zawartych w niej ilustracji.
Takie ilustracje także opowiadają fabułę oraz są niejako początkowym etapem do kontaktu młodego odbiorcy ze sztuką.

Poza tym tego typu ilustracje przynoszą również odmienne zyski. Poza wspomnianą nauką samodzielności, posiadają też znaczny wpływ na rozwój wyobraźni, kreatywności i poprawę pamięci. Będąc z dzieckiem na spacerze możemy rozmawiać z nim o szczegółach dotyczących poszczególnych bohaterów czy o ich emocjach. To jak się czuli przy określonej konkretnej okoliczności, może być przydatne do rozwijaniu się naszego smyka. Moglibyśmy także powiedzieć o własnych emocjach, jeśli przeżyliśmy wcześniej podobną sytuację co bohater z książeczki. Należy pamiętać, że ilustracje są równie ważne, co tekst. Jest to najprawdopodobniej pierwszy bardziej widoczny kontakt dziecka ze sztuką.
oferta
Po pewnym okresie nasz smyk zobaczy także, że w różnorodnych książeczkach to samo zwierzątko może być odzwierciedlone na dużo różnorodnych sposobów. To natomiast może mieć wpływ na wzmocnienie kreatywności i wyobraźni. Jeśli zastanawiamy się, jakie książeczki proponować swemu dziecku do czytania czy też chociażby oglądania ilustracji, odpowiedź jest bardzo łatwa: różnorodne. Ponadto dowolna następna książeczka powinna różnić się od wcześniejszej.

Do tego powinna być zbudowana wg innego projektu. Inny temat, odmienny autor, odmienny rysownik.

Kusi Cię, aby pozostawić drobną opinię pod przeczytanym artykułem? Miej na uwadze to, że każdy komentarz z www (http://www.produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/na-pellet/) będzie przez nas przestudiowany z przyjemnością.

Rzecz w tym, żeby dziecko poznawało różne tzw. języki plastyczne.