Jak spakować torbę na obóz harcerski ?

Gdy na obóz podróżujesz po raz pierwszy, spakowanie plecaka wydawać ci się może czarną magią. Z tej przyczyny zdecydowałem podzielić się z wami swoim sposobem ażeby przejść przez cały proces bez większych problemów. Jeśli upakowanie to dla ciebie nie kłopot, to i tak zapraszam do przeczytania poniższego tekstu, może znajdziesz w poniższym tekście coś nowego? Ja osobiście lubię być spakowany na dwa dni przed wyjazdem, nawet jeżeli w dniu odjazdu i tak miałbym mieć na to czas.

kliknij i poznaj szczegóły

Autor: SOG
Źródło: http://www.flickr.com

Choć z przeróżnych przyczyn zdarzało się czasami nawet tak, iż pakowałem się na godzinę przed odjazdem… ale takie wypadki to mi się potem w śnią w koszmarach.

Zdecydowanie poznaj najnowszy materiał (https://covidgentest.com/blog/) na omówiony tutaj temat. Nie pozwól się prześcignąć innym! Polepsz swoją wiedzę na to zagadnienie.

Dlatego, chociaż pewnie Ameryki nie odkryję, chciałbym się z wami podzielić tym, w jaki sposób zabieram się do tego pakowania właśnie.W każdym poradniku o pakowaniu się wyszukamy informację, aby sporządzić sobie na początek, stosownie wcześniej spis koniecznego wyposażenia. I racja, taka lista dopomaga, jednak przynajmniej u mnie była zawsze niezwykle bezładna, stąd robiłem ją w dwu etapach. Zwykle mam zarezerwowaną na nią jedną czy dwie kartki w notesie, który noszę zawsze przy sobie. Na owej kartce, przez tydzień spisuję co chcę wziąć, jednak tylko w momencie kiedy przyjdzie mi to na myśl. Nie siadam planowo nad druczkiem i nie notuje, z tej przyczyny warto mieć ów kajecik zawsze ze sobą, mnie najczęściej wpadało coś do głowy gdy czytałem lekturę w tramwaju do pracy. Kiedy mam już tą listę, rzeczy na niej raczej nie były ułożone w jakimś porządku. W związku z tym trzeba ją uporządkować. Najłatwiej po prostu przydzielić każdy obiekt do podgrupy i następnie grupami przepisać na czysto.

namiot

Autor: Tim Regan
Źródło: http://www.flickr.com

Dla przykładu klasyfikacja na podgrupy może przedstawiać się następująco: Konfekcja – tak wszystkie t-shirty, spodnie, jak i bielizna, buciki, umundurowanie itd., istotne by liczba oraz typ ciuchów dopasować do spodziewanej pogody oraz długości wyjazdu. Spanie – czyli wszystko, co przyda nam się do snu (karimata, pidżama, namioty turystyczne (takie jak na przykład: ) w przypadku biwaku wędrownego). Obozowe – zatem sprzęt konieczny do obozowego życia oraz zajęć: scyzoryki, busola, latarka czołówka, krzesiwo, sznur itd.. Różne – mapa, zaświadczenia i pieniądze, notes, śpiewnik itp.