Gąski – Odprężające wakacje w nadmorskim kurorcie

Gąski to wieś turystyczna znajdująca się na wybrzeżu zachodnim, w rejonie Mielna. Jest zaliczana do najbardziej spokojnych polskich kurortów nadmorskich, dlatego też wybierając to miejsce na wczasy nad morzem można liczyć na wypoczynek w ustronnej i spokojnej atmosferze.
Niedaleka odległość Mielna i Sarbinowa, to dodatkowy plus dla turystów, którzy okazjonalnie chcieliby zaznać rozrywki w miejscach ze znaczniejszą ilością barów i dyskotek.

noclegi nad morzem bałtyckim

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
W Gąskach znajduje się druga co do wysokości w Polsce latarnia morska (51 m). Obiekt zbudowany w tysiąc osiemset siedemdziesiątym ósmym roku został otworzony do zwiedzania. Ze szczytu latarni, na który można dotrzeć po dwustu wąskich, granitowych schodach, rozciąga się rewelacyjna panorama wybrzeża – ujrzeć stąd można Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. W jej dolnej części są sklepy z pamiątkami i punkty małej gastronomii.

Prócz samej latarni występują tutaj również zabytkowe budynki gospodarcze: dom latarników, stodoła, budynek inwentarski, ogrodzenie oraz mur zespołu latarni. Ciekawostką jest fakt, że w bliskiej odległości latarni zalega zielona, lecznicza glinka, którą stosuje się do kąpieli, okładów, a nawet do picia. Kolejnym najbardziej ciekawym obiektem w Gąskach jest neoklasycystyczny „Pałac Morski” znajdujący się w parku, dziewięćset metrów od linii morza. Pałac wzniesiony w drugiej połowie XIX w. pełni współcześnie funkcję ośrodka rehabilitacyjno – wypoczynkowego.

Jeżeli masz chęć zdobyć bardziej dokładne informacje na przedstawiony tu temat, to przeczytaj na stronie (https://www.restauracja-laura.pl/pokoje-noclegi), które najnormalniej w świecie Cię pochłoną.

Budynek otoczony jest przez zabytkowy park o powierzchni mniej więcej 6,7 ha. Rosną tu między innymi buki, cyprysiki groszkowe oraz klony srebrzyste.

Do Gąsek podróżników przyciąga przede wszystkim rozległa, piaszczysta plaża. Można tutaj tradycyjnie spędzać czas na kąpielach słonecznych i morskich albo też skorzystać z rozmaitej propozycji sportów wodnych.

Najpopularniejszym szlakiem turystycznym przebiegającym przez Gąski jest szlak nadmorski oznaczony kolorem czerwonym, o długości około 39 km. Trasa wiedzie turystów przez następujące etapy: Pleśno – Gąski – Sarbinowo – Chłopy – Mielno – Unieście – Łazy – Dąbki.

Szukasz podobnych informacji na opisywany tutaj temat? To żaden problem, po prostu wejdź dalej pantomogram warszawa bielany a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Ciekawy jest fakt, że wspomniany szlak stanowi fragment międzynarodowego szlaku przebiegającego przez nadmorskie miejscowości i plaże. Trasa ta rozpoczyna się we Francji. Rowerowy szlak nadmorski jest troszeczkę dłuższy – pięćdziesiąt cztery kilometry i biegnie trasą: Pleśno – Gąski – Sarbinowo – Mielno – Strzeżenica, Dobiesławiec – Mścice – Jamno – Łabusz – Osieki – Iwęcino – Bielkowa. Szlak wiedzie wzdłuż bałtyckiego wybrzeża, a podczas jego pokonywania ujrzeć można liczne zabytki historyczne oraz przyrodnicze.

***Całkowitą ofertę na wczasy dwa tysiące piętnaście w Gąskach można znaleźć w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:

– Gąski noclegi- Gąski domki letniskowe- wczasy 2015 (zobacz tę stronę).