Gdzie najlepiej zabukować pokoje we Władysławowie

Władysławowo to znaczny port rybacki, popularny ośrodek odpoczynkowy oraz wakacyjna baza dla urlopowiczów planujących urlop nad morzem Bałtyckim. Miasto leży u nasady Mierzei Helskiej – najbardziej długiego polskiego półwyspu (34 km) oddzielającego zatoki Pucką oraz Gdańską. Miasto obejmuje trzy nadmorskie kąpieliska takie jak: Karwia, Jastrzębia Góra, Chłapowo i Chałupy, które po części znajdują się na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

Plaża we Władysławowie

Autor: MatthiasHaas67
Źródło: http://www.flickr.com/
Najbardziej interesującym budynkiem w mieście jest Dom Rybaka, który posiada wieżę widokową, wystawę rzeźby kaszubskiej, galerię fotograficzną i restaurację. Z górnego tarasu wieży widokowej położonego na wysokości 65 m, roztacza się widok na przylądek Rozewie, Zatokę Pucką i Mierzeję Helską. Najcenniejszym zabytkiem sakralnym we Władysławowie jest kościół Pod Wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Wśród władysławowskich obiektów kulturalnych warto wyróżnić: Centrum Pamięci Generała Hallera i Błękitnej Armii mieszczące się w willi, w której dawniej żył generał, Muzeum Przyrodnicze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego oraz Prywatne Muzeum Motyli w Domu Rybaka. Na osiedlu Rozewie mieści się Latarnia Morska wybudowana w XVIII wieku i odremontowana w dziewiętnastym wieku. We Władysławowie mieści się też port, którego zachodni falochron sprawuje rolę turystycznego mola. Entuzjastów sportu niewątpliwie zaintryguje Aleja Gwiazd Sportu w otwartym dla turystów ośrodku olimpijskim w dzielnicy Cetniewo. Aleja biegnie od ulicy Księdza Merkleina aż do zejścia nad morze Bałtyckie i pokryta jest granitowymi tablicami z gwiazdami, na których umieszczono nazwiska sportowców i trenerów. Co roku latem odbywają się tutaj uroczystości dodania nowych gwiazd.

Chwałą władysławowskich kąpielisk są rozległe i piaszczyste plaże (szerzej o tym ). Wybrzeże objęte granicami miasta ma długość dwudziestu trzech kilometrów i jest niezwykle urozmaicone – od plaż pokrytych drobniutkim, białym piaseczkiem w głównych kąpieliskach, po kamienną plażę na Rozewiu. Szczególnie słynnym kąpieliskiem są Chałupy – dawna wioska rybacka z uroczą, szeroką plażą i szkołą windsurfingową. Tutejsze płytkie i spokojne wody są niesłychanie przychylne do uprawiania tego sportu. Miejscowość stała się znana dzięki przebojowi Zbigniewa Wodeckiego „Chałupy welcome to” zachwalającego tutejszą plażę golasów.

We Władysławowie są organizowane rozliczne, interesujące imprezy kulturalne, między innymi (dobry adres) Letnie Koncerty Organowe i Kameralne, Jarmark Morski, Majówka połączona z wieloma imprezami towarzyszącymi: Internetowym Rajdem Rowerowym, Zlotem Koniarzy, Zlotem Miłośników Samochodów Terenowych i pokazem latawców, Noc Świętojańska, Rybka we Władku, Kaszubskie Łodzie pod Żaglami i Festiwal Dorsza. Wczasowiczów którzy zdecydowali się na nadmorskie nocleg Władysławowo częstokrotnie zdziwiło natłokiem atrakcji jak również sezonowych imprez.

Na turystów przyjeżdżających do miejscowości czeka multum różnych dodatkowych atrakcji, m.in.: Lunapark Sowiński z najwyższą kolejką górską w naszym kraju, „ciuchcia” kursująca na trasie Władysławo – Jastrzębia Góra, rejsy kutrem rybackim, czy też loty paralotnią z klifu.

Specyficznymi częściami krajobrazu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego będącego częścią Władysławowa, są strome klify, fantastyczne wąwozy, szerokie piaszczyste plaże i bory sosnowe. Na jego obszarze zrobiono kilka rezerwatów przyrody, między innymi Dolinę Chłapowską chroniącą nadmorską dolinę erozyjną i interesującą roślinność obrastającą krawędź Kępy Swarzewskiej.

Zachęcamy Cię do przeczytania następnego artykułu na ten temat – w nim wyszukasz ważne wiadomości. Więc idź do serwisu Producent ALL BALLS i ciesz się do woli.

Park dysponuje doskonałymi warunkami do uprawiania windsurfingu i żeglarstwa przybrzeżnego, zarazem na otwartych wodach morza, jak i w Zatoce Puckiej.