Spływ kajakowy – rozrywka dla odważnych

Jeśli na myśl o spędzeniu wakacji na leżeniu na piasku zasypiasz z nudów pomyśl nad wykorzystaniem swojego wolnego czasu na sportowy wypoczynek. Możesz pomyśleć o wędrowaniu po górskich szlakach, na przykład przez czternaście dni, między schroniskami, zdobywając kolejne szczyty. Możesz objechać cały kraj na rowerze albo autostopem. Można też pomyśleć o innym wyzwaniu dla aktywnych, jakim mogą być spływy kajakowe.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

Spływy kajakowe z organizowane są w Polsce zazwyczaj na Mazurach. To tam właśnie jest mnóstwo malowniczych rzek. Zazwyczaj pływanie szkoła pływania tamtędy związane jest z dodatkowymi uciechami, jak przykładowo transportowanie kajaków przez drzewa, które upadły do koryta rzeki, przepływanie przez wąskie kanały czy obozowanie w środku lasu. Kajaki na wymagają świetnej kondycji fizycznej. Kiedy nurt jest szybki i rzeka wzburzona, walka z falami jest trudna, a nie można zwyczajnie odłożyć wiosła i liczyć na to, że samo się ułoży. Nie wybierajmy się na spływ, jeśli nie mamy ochoty włożyć w to sporej ilości wysiłku fizycznego.

Warto na takie wakacje pojechać dużą grupą sprawdzonych przyjaciół. Powinniśmy rozejrzeć się za osobami, czy klubami organizującymi spływy, wówczas najzwyczajniej w świecie przyjeżdżamy na miejsce, otrzymujemy sprzęt, kamizelki ratunkowe i mapę i nie musimy się martwić takimi kwestiami jak choćby wypożyczanie kajaków. Naturalnie powinniśmy zadbać o to by wziąć ze sobą namioty, śpiwory i jedzenie – wszystko doskonale chronione przed zamoczeniem.

Czy taka tematyka przykuła Twoją uwagę? Jeśli tak, to dodatkowo zobacz ofertę lampy motocyklowe, która odnosi się do omawianej kwestii, zatem niewątpliwie też Cię zaintryguje!

Musimy wziąć pod uwagę, że zaliczymy wywrotkę i trzeba będzie uratować ekwipunek. Jeżeli zabezpieczymy go uważnie będziemy mieli gwarancję, że nasz tymczasowy dom nie będzie wyglądał jak mokra ścierka.

Spływy kajakowe to idealny sposób na spędzanie lata. Oczywiście to sport, który wymaga siły, wytrzymałości i bardzo dużo zdrowego rozsądku i trzeźwego myślenia. Rzeki są nieprzewidywalne i trudne do opanowania, czasami wystarczy jeden fałszywy ruch i wypadek gotowy. Przemyślmy więc dobrze, czy jesteśmy zdecydowani mocno się zmęczyć, zabłocić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i jeszcze czerpać z tego radość. Piękne krajobrazy, urokliwe zakątki i poczucie przeżywania czegoś niezwykłego rekompensują niedogodności. Kajaki to doskonały sposób na wakacje! Zatem jedź nad wodę i zdecyduj się na wypożyczanie kajaków.