Przyswajanie egzotycznych języków innych kultur? Czemu nie!

Nauka nowych języków to mądra inwestycja na przyszłość. No tak, przecież wiadomo, że należy znać angielski, bez tego dziś ani rusz, lecz jaki język poza językiem angielskim warto znać? Typów jest bardzo dużo. Zasada jest taka, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który dużo ludzi na świecie zna, drugi zaś jakiś nieznany, może egzotyczny, który sprawi, że potencjalny pracodawca postawi nam duży plus, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co ograniczy do zera naszą potencjalną konkurencję.

Słowniki języków obcych

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli zatem poszukujesz języka, którego prawie nikt nie zna, to może język – na tej stronie – bengalski. Nauka języka bengalskiego (egzotyczny język bułgarski) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, znaczna, jednakże lepiej szukając można znaleźć to, czego się poszukuje. Dobrze znać porządnie język angielski, ponieważ wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest osiągalne tylko w języku Szekspira. Podobnież jest z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

A może nieco łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to też ciężka kategoria wagowa. Nauka tego języka nie jest najłatwiejsza, jednakże dostępne na rynku słowniki czynią naukę języka arabskiego (lekcje armeńskiego) przystępniejszą. Choć to mocno odległy kulturowo obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz ważniejszą rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także coraz większe zainteresowanie tym językiem.

Schodzimy piętro niżej, będąc dalej w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Obawiam się, iż na ten język decyduje się bardzo niewiele osób, i w sumie nie ma co się dziwić, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu.

Przeczytaj również szczegóły w treści, na pewno będziesz zdania, że naprawdę warto było się z nimi zapoznać. Nie czekaj więc i kliknij tutaj!

kraj ten jest mały i raczej biedny, jednakże nauka tak egzotycznych języków popłaca tym, że nie ma na przykład w Polsce zbyt wielu tłumaczy z armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy. Nauka języka armeńskiego to raczej na początek słowniki, no chyba, że spróbujemy nauki ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najprościej – język bułgarski. Pokrewny do rosyjskiego, ale mało popularny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj dość blisko położony. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki napisane po polsku.