W dzisiejszych czasach poznawanie języków obcych jest obowiązkowe

Zdecydowanie warto uczyć się języków obcych, choćby ze względu na fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to także znacznie większa szansa na znalezienie lepszej posady. Według różnych, niezależnych badań zwiększa się w Polsce udział ludzi posługujących się znajomością co najmniej jednego języka obcego. Pośród młodych zdecydowana większość osób dobrze mówi po angielsku, wśród starszych na pierwszym miejscu jest rosyjski.

książki do nauki ukraińskiego

Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Wyniki te były do przewidzenia.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie warty zainteresowania, to kliknij ten link. Znajdujące się tam materiały też Cię zaintrygują – to bardzo użyteczne informacje (https://ksiazkitanie.pl/sens-magazyn)!

Rosyjski był jedynym słusznym językiem za komuny. W szkołach niepodzielnie panował, wielu z tego powodu nie czuje sympatii do Rosji i Rosjan . Wraz z transformacją zawitał do Polski język angielski i szybko osiągnął nowe rejony. Obecnie kogo nie zapytać wśród młodych ludzi – wszyscy znają ten język, ale trzeba przyznać, że czasem wygląda to lepiej, czasem gorzej. Niemniej, znając ten język łatwiej się nam podróżuje, poznaje nowych ludzi, mamy mniej kompleksów i czujemy się bardziej obywatelami świata.

Wraz z nastaniem nowych obyczajów pojawiły się również inne języki (języki obce). Obok angielskiego najczęściej uczy się niemieckiego i francuskiego. Oba te języki są bardzo potrzebne, Niemcy to przecież nasz zachodni sąsiad, główny partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja jest również silnym krajem, francuski tymczasem o jeden z ważniejszych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach nauczano także włoskiego i hiszpańskiego, a w ostatnich latach wróciła moda na rosyjski. Narastające pokolenie już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był uczony na siłę więc nie nie mają oporów, by zacząć się go uczyć.

Jedno jest pewne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych miejsc jest szalenie przydatna, jednakowoż bardzo się przydaje . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mniej znanego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika – oferta języków afroazjatyckich) to ciekawy pomysł, który może zaprocentować w przyszłości.