Bełchatów- bardzo dobre miejsce na wycieczkę z bliskimi oraz miejscowość o bardzo bogatej przeszłości

Poszukując idealnego miejsca na weekendową wycieczkę z bliskimi, warto wybierać spokojne miejsca, mniej uczęszczane przez turystów. Interesującym pomysłem mogą być nieduże miejscowości, przykładowo Bełchatów w województwie łódzkim.

Bełchatów to miasto, które jest znane przede wszystkim z działającej tam kopalni węgla brunatnego oraz elektrowni. Dzięki otworzeniu tych zakładów przemysłowych pojawia się więcej mieszkańców jak również miasto z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Jest idealnym miejscem na spokojną wyprawę z bliskimi, z dala od tłumów turystów bądź miejskiego hałasu w dużych miastach. Wycieczkę możemy rozpocząć na przykład od placu w centrum. Możemy wybrać się na pyszne śniadanie bądź obiad, które serwują bełchatowskie restauracje Bełchatów jest miastem bogatym kulturowo, posiada swoje centrum kultury, chętnie odwiedzane przez mieszkańców – znajdź restaurację w Bełchatowie. Jeżeli

Bełchatów nocą

Autor: Kamil Porembiński
Źródło: http://www.flickr.com

pragniemy zobaczyć historyczne atrakcje, warto odwiedzić Dwór Olszewskich, w którymi teraz mieści się bardzo ciekawe Muzeum Regionalne, które jest najpopularniejszą atrakcją dla turystów w tym mieście.

W Bełchatowie istnieje mnóstwo miejsc pamięci narodowej, które też warto zwiedzić, jeśli zagościmy w tym miejscu. Możemy też zwiedzić piękne obiekty architektury sakralnej, na przykład kościół pod wezwaniem Wszystkich Świętych. Świątynia w stylistyce gotyckiej została zbudowana w dwunastym wieku. Jeśli zdecydujemy się zatrzymać w Bełchatowie na dłużej, hotele oferują nam niedrogie noclegi Bełchatów ma niezwykle bogatą historię, z którą warto się zapoznać – więcej informacji o noclegach w Bełchatowie. Miasto jest bardzo ważne ze względów historycznych, ponieważ w czasie wojny mieściło się tam żydowskie getto. Ludność żydowska stanowiła niemal połowę mieszkańców całego miasta, którzy osiedlili się tam kilka lat wcześniej. Dlatego właśnie można w w tej miejscowości spotkać wiele pomników, które upamiętniają ofiary wojny.

Niezwykle bogata historia jak również interesujące zabytki sprawią, że wycieczka do Bełchatowa z pewnością będzie udana. Warto odwiedzić to miejsce, aby zobaczyć kopalnię, która miała bardzo duży wpływ na okoliczny ekosystem i by poznać historię żydów mieszkających na tych terenach a także poległych w getcie podczas wojny.