Urlop w Indiach oraz Bangkoku – najogromniejsze, najciekawsze atrakcje

Wczasy w dalekich, egzotycznych krajach często są marzeniem wielu postaci. Mnóstwo biur podróży proponuje bardzo atrakcyjne propozycje wakacyjne dla całych rodzin. Szczególnie pod koniec sezonu można trafić na tak zwane „last minute”, czy na oferty cechujące się fenomenalnie atrakcyjną oraz przystępną ceną. A do jakich regionów należałoby wybrać się na wakacje?

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się propozycje Bangkok last minute proponowane poprzez liczne biura

Indie

Autor: Jeff Blum
Źródło: http://www.flickr.com

podróży. Bangkok to stolica Tajlandii, zabytkowe miasto, jakie zachwyca swoją kulturą, ciekawymi tradycjami oraz doskonałą architekturą (kliknij tu). Znajduje się tu niemało zabytków, jakie zachwycają wielu turystów. Będąc w Bangkoku, na pewno pożądane byłoby wybrać się na wycieczkę promem pasażerskim po rzece Menam. Ceny biletów są niesłychanie niskie, a widoki, jakie można podziwiać cudowne. Pożądane byłoby zwiedzić też Wielki Pałac Królewski oraz Świątynie Szmaragdowego Buddy. Pamiętajmy jednak o tym, że wchodząc do świątyni trzeba posiadać zakryte nogi, ramiona oraz dekolt, prześwitujące czy też za obcisłe stroje także są nie na miejscu. Bangkok pożądane byłoby zwiedzić także nocą, bowiem życie nocne jest tam bardzo bogate. Na ulicach zobaczymy rozmaite barwne stragany, bary lub dyskoteki, i także klimatyczne zakątki.

Również Indie często są wybierane na zamiar wakacyjnej podróży. Indie to ogromnie różnorodny kraj, znajdziemy tu zarówno pustynie, himalajskie szczyty, i także dżungle. Bez wątpienia wakacje Indie do monotonnych przynależeć nie będą (zobacz ofertę na wakacje w Indiach).

Podróżując po Indiach, powinno wybrać się do złotej świątyni Sikhów – Amritsar, co więcej duże zaciekawienie wzbudzają himalajskie świątynie, takie jak Char Dham. W Indiach odnajdziemy mnóstwo kompleksów świątynnych, pałaców, fortów otoczonych murami obronnymi, i także parków narodowych, wodospadów oraz muzeów. Naturalnie zachwyci nas też indyjskie jedzenie, jakie opiera się na sporej ilości aromatycznych przypraw. Indie posiadają również fascynującą kulturą i fascynujące zwyczaje.