Wśród wyposażenia hotelowych pokoi – poradnik dla Ciebie!

Kiedy jedziemy do hotelu to mamy pewność, że sporo rzeczy będzie już dla nas przygotowanych. Na pewno jakieś śmieszne niemalże papierowe kapcie na okres pobytu, ręczniki, szlafroki oraz bywa, że podstawowe kosmetyki do higieny, nie mówiąc o dobrze zaopatrzonym barku. Jeśli chodzi o szlafroki trzeba pamiętać, że tak jak ręczniki nie są one pamiątką z hotelu, którą możemy ze sobą zabrać. Ogółem rzecz ujmując szlafroki hotelowe to własność hotelu. Najczęściej znajduje się na nich logo hotelu, do którego przyjechaliśmy.

hotel

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Najsensowniej sprawdzić przed wyjazdem czy dany hotel Atrkacje dla dzieci w Kasprowym ma w standardzie tego typu dodatki, bo gdy jest to pensjonat, albo hotel, który nie posiadający żadnej gwiazdki, to nie zawsze wszystko jest. Jednak w hotelach z trzema gwiazdkami, jak również ich większą ilością, muszą znajdować się szlafroki hotelowe, ręczniki oraz kosmetyki muszą być we wszystkich pokojach hotelowych – będą tam szlafroki hotelowe?. Jeżeli czegoś brakuje należy to zgłosić obsłudze hotelowej a ta, na 100% natychmiast coś zaradzi. Dlatego ogólnie pakując się na ważny wyjazd możemy sobie darować branie wspomnianych rzeczy. To faktycznie genialna sprawa, bo nie musimy brać następnej torby zapełnionej ręcznikami, kapciami, szlafrokiem i bóg wie jeszcze, czym. Wystarczy, że zabierzemy walizkę z ubraniami, obuwiem i kosmetykami tymi do golenia – panowie, czy to do robienia makijażu – kobiety.

basen w hotelu SPA

Autor: Familjen Helsingborg
Źródło: http://www.flickr.com
Fantastyczne hotelowe szlafroki

Jeśli chodzi o pobyt w hotelu to bardzo dobrą wiadomością jest, to, że wielu rzeczy nie musimy z sobą brać. Jest bowiem tak że w hotelach są ręczniki i są też szlafroki hotelowe. Zależnie od hotelu dostaniemy różne szlafroki. Niektóre będą grubsze i aż żal pewnym gościom pozostawić je w hotelowym pokoju, a niektóre są niezbyt ciekawe. Jednak okazują się one niesłychanie przydatne, szczególnie, gdy hotel – https://coraltravel.pl/Bulgaria/Burgas/hotel/MPM-ARSENA/22492/40-261097-24FF.html – posiada basen lub strefę spa. Zresztą hotele niemające takich atrakcji również mają szlafroki hotelowe, bo przecież po kąpieli w łazience też potrzebujemy szlafroka. Na szczęście nie musimy wozić szlafroków, ręczników czy kapci ze sobą. To ogromne udogodnienie. Bo dzięki temu nasze walizki mogą zostać zapakowane innymi potrzebnymi rzeczami. Powinniśmy, więc o tym pamiętać, zamiast pakować do walizki na siłę jeszcze jakiś ręcznik oraz szlafrok, bo przecież są tak potrzebne.