Planujesz wypad w góry? To może Zakopane? Przekonaj się, co oferuje ta popularna polska miejscowość turystyczna!

Najwspanialszym i najbardziej urokliwym miastem polskich Tatr jest Zakopane. Nazywane zimową stolicą Polski każdego roku jest tłumnie odwiedzane przez przyjezdnych. Zakopane pięknie zlokalizowane pomiędzy górami, oferuje perfekcyjny mikroklimat i to przez cały rok.

Hotel Belvedere Zakopane

Autor: LTB Sp. z o.o.
Źródło: VipTurystyka.pl
Przez cały rok możesz również liczyć na wiele atrakcji, gdyż ma tu miejsce wiele imprez regionalnych. Co istotne, każda z zakopiańskich imprez ma niepowtarzalny charakter, więc możesz zapoznać się nie tylko z zakopiańską gwarą, lecz również zwyczajami.

W granicach terytorialnych Zakopanego położona jest dość duża część polskich Tatr. Jak będziesz w Zakopanem koniecznie musisz odwiedzić konkretne miejsca. Obowiązkowo powinieneś zaliczyć wjazd wyciągiem na Gubałówkę i Kasprowy Wierch (możesz też tam dostać się na nogach). Duża liczba osób korzysta z kolejki, jednak w sezonie czasami tworzy się ogromna kolejka. Jak więc masz zapas siły spróbuj wejść tam o własnych siłach. Jednocześnie wjazd kolejką to także atrakcje, bo można podziwiać cudowne widoki. Centrum Zakopanego to Krupówki, czyli znana od dawna handlowa ulica Zakopanego.

Jesteśmy w stanie tak zakupić rozmaite pamiątki regionalne, zjeść do syta, kupić oryginalny oscypek, a wieczorem zjeść pyszną kolację przy dźwiękach najlepszej góralskiej muzyki na żywo. Na Krupówkach są też najdroższe noclegi w Zakopanem. Ekskluzywne hotele oferują noclegi w wysokich cenach, nawet kilkaset złotych za noc, więc na taki pobyt są w stanie sobie pozwolić jedynie nieliczni.

Na szczęście jednak noclegi w Zakopanem to niezwykle różnorodna oferta, odnajdą więc właściwą ofertę wszyscy, którzy nie są w stanie sobie pozwolić na tak luksusowe wakacje.

Czy ten artykuł Ci się spodobał? Jeżeli tak, to aby uzyskać podobne dane na omawiany wątek, spójrz na informacje (https://goldwasser.pl/zlota-wodka/), one z pewnością także przykują Twoją uwagę.

Trzeba również sprawdzić ofertę w sąsiadujących z Zakopanem miejscowościach, jak Poronin czy Biały Dunajec, tam również można przenocować się w dobrej cenie.

Co bardzo ważne, w każdym z tych miejsc na pewno spotkasz tradycyjną góralską gościnność, która spowoduje, iż poczujesz się w przyjemnym nastroju. Takie wakacje będziesz wspominał jeszcze przez długi czas, ponieważ te wszystkie czynniki – gościnność, wspaniałe widoki i pyszna kuchnia – składają się na najbardziej niezapomniane wakacje, o każdej porze roku. Dobrze więc zaplanować najbliższy pobyt w Zakopanem. Baza noclegowa jest tak odpowiednio rozwinięta, iż z pewnością znajdziesz coś najlepszego dla własnych potrzeb.