Spędź aktywnie weekend z plecakiem

Od czasów I Rzeczpospolitej aż po rozbiory a później w okresie II Rzeczypospolitej stanowiliśmy państwo wielonarodowe. Od wielu stuleci byliśmy mozaiką wielu narodowości a od 1569 roku krajem oficjalnie federalnym, łączącym w jednym kraju dwa niegdysiejsze księstwa, jakie do tej daty łączyła jedynie unia personalna. Od zarania zatem byliśmy jakbyśmy to nazwali dziś państwem wielonarodowym. Tak było aż do końca II Wojny Światowej, niezależnie od strasznych zmian politycznych jakie w przeciągu tych stuleci nasze państwo dotykały. Dopiero Druga Wojna oraz okres tuż po wojnie odmieniły tę sytuację.

hotel

Autor: Sto-ispo Sp. z o.o.
Źródło: Sto-ispo Sp. z o.o.
Oczywistością jest że przeszło 370 lat zgodnej egzystencji wielu grup etnicznych na początek w jednym kraju a potem na tym samym terytorium kulturowym musiało zostawić nie dające się zatrzeć ślady, pomimo brutalnie skutecznych przedsięwzięć dwu największych dyktatur XX w. – Komunizmu i Faszyzmu. Jednym z istotnych pozostałości jest kultura Kresów która przecież przetrwała w naszych umysłach aż po dziś dzień. Rzecz jasna można mieć do mitu Kresów zastrzeżenia iż w pewien sposób odrealnia rzeczywistość. Ale mimo wszystko przetrwała w naszej kulturze.

I dziś można odczuć tamten ciekawe https://skalnik.pl/ dawno przeszły czas. Wystarczy pojechać na wycieczkę latem lub w tej chwili z okazji dnia 11 listopada na wydłużony weekend, na Podlasie noclegi podlasie a szczegółowo do województwa podlaskiego. To na jego obszarze znajdziemy pozostałości dawnej wielokulturowej społeczności oraz odnajdziemy atmosferę Kresów niczym z książek. Wystarczy zatem wpisać w przeglądarkę

hotel

Autor: LTB Sp. z o.o.
Źródło: VipTurystyka.pl

frazę: noclegi podlaskie żeby wynaleźć sobie dogodny punkt do eskapad.

Region ten jest jak cały wschód Rzeczypospolitej Polskiej wyśmienitym terenem dla tych osób które wypoczywając preferują pieszą wędrówkę niż wypoczynek w obecności kamerdynera w Liberii, w kosztownym ekskluzywnym hotelu. Jest to miejsce gdzie możemy się cieszyć hippiką i wyprawami właśnie na koniu. Z naszego pensjonatu możemy wybrać się na wyprawę do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Atrakcje opisane na . Dobrym miejscem wypadowym jest pensjonat w pobliżu miejscowości Suchowola. Możemy zakosztować wypoczynku w siodle i poczuć się niczym szlachta.