Wymarzone wczasy

Ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, stara kultura, urocze wioski, olśniewająca pustynia, kurorty wschodniego wybrzeża oraz w niczym im nie ustępująca wyspa w centrum Morza Śródziemnego – Djerba, oferująca różnorodność sportów wodnych – oto Tunezja od swojej najlepszej strony.

Serdeczni ludzie zasiedlający obręb o bogatym uformowaniu terenu, począwszy od zalesionych gór a także wybrzeży po pustynie oraz oazy. Oprócz tego pełna przepychu architektura mauretańska – spowita aurą tajemniczości oraz okrucieństwa fenicka Kartagina i poetyczne ruiny rzymskie. Tunezja jawi się nam jako wymarzone miejsce na wypoczynek.

Wczasy last minute

Źródło: iiimillenium.pl

Najbardziej imponującym zabytkiem Tunezji jest ogromny amfiteatr w El-Dżemie, stanowiący świadectwo blasku rzymskiej Afryki i kunsztu jej architektów, przywołujący wspomnienia morderczych walk gladiatorów i prezentacji z uczestnictwem agresywnych zwierząt.

Tunezja jest krajem do którego turyści podróżują szczególnie w okresie tzw. wysokiego sezonu, a więc począwszy od czerwca, aż do września (choć na dobrą sprawę sezon trwa tu od maja do listopada). Najogromniejsze upały występują w miesiącach letnich plus jeszcze wrzesień. Wówczas trzeba liczyć się z olbrzymią falą urlopowiczów z rozlicznych zakątków globu, zalewających wybrzeża, centra miejscowości oraz oblegającą najważniejsze tunezyjskie muzea.

Jeżeli intryguje Cię ciąg dalszy namioty turystyczne tego tematu zachęcamy do następnego tekstu, który znajduje się pod tym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twe wątpliwości.

Poczynając od października aż do listopada można spodziewać się krótkotrwałych opadów deszczu, natomiast od stycznia do kwietnia – aczkolwiek jest w dalszym ciągu cieplutko (od 16 do 20 stopni ) – deszcz pada niemal każdego dnia. W okresie zimowo-jesiennym, wakacje w Tunezji warto zaplanować na wysepce Dżarba, na której kwakacje w Tunezjinym, a woda niezwykle ciepłą.

Wyjazd wakacyjny

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Jadąc do Tunezji nie możemy zapomnieć o zabraniu z sobą olejków z wysokimi filtrami UV (często zdarzają się wśród turystów oparzenia słoneczne jak też przegrzania), okrycia głowy a także okulary przeciwsłoneczne także muszą być standardowym ekwipunkiem. Zabierzmy także z sobą obuwie do pływania, aby uniknąć pokaleczenia się podczas wypoczynku na plaży, a także lekkie stroje z naturalnych włókien.

Warto wakacje w Tunezji planować już z początkiem roku, aczkolwiek wakacje w ofercie last minute również mogą być atrakcyjną ofertą nie jedynie dla spóźnionych.