Lotnisko w stolicy Dolnego Śląska – jak tam dojechać?

Każdego dnia, a zwłaszcza w sezonie letnim, mnóstwo ludzi wybiera się do miasta Wrocław w celu uskuteczniania podróży w przestworzach. Gdyż lotnisko w tym punkcie posiada sporą sieć międzynarodowych połączeń, najpokaźniejszą w tym regionie. Z tego powodu tez dużo ludzi z sąsiednich mieścin przybywa tutaj, aby odbyć dalszą drogę. Jednak jaki rodzaj transportu wybrać aby droga była dla nas najbardziej komfortowa?

Jak duża jest odległość od starówki do lotniska? Czy kalkuluje się tam udać prywatnym samochodem?

lotnisko

Autor: Mike Petrucci
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jesteśmy zmotoryzowani, mamy działający wehikuł, którym lubimy pokonywać odległe dystanse, należy udać się tam własnie za użyciem auta. Bowiem parking przy lotnisku jest stosunkowo tani, za siedem dni postoju zapłacimy tylko 40 zł. Jeśli dodamy to sobie do kosztów podróży nie będzie to dla nas spory koszt. Dodatkowo, nawet jeżeli Wrocław nie jest nam zbytnio znanym miejscem, bez kłopotu trafimy na lotnisko z każdej jego dzielnicy, bowiem znaki są bardzo regularnie rozmieszczone, warto doczytać . Umieszczone jest ono na przedmieściach, jednak jeszcze w granicach miasta, dlatego ulice, które doń wiodą są bardzo komfortowe i odpowiednio połączone.

Jeżeli jednak nie posiadamy własnego wehikułu, parking przy lotnisku nam się nie przyda, trzeba wybrać odmienny typ komunikacji. Gdy już dojedziemy do centrum pociągiem, dokładnie obok samego dworca znajduje się pętla autobusu, który zawiezie nas pod same drzwi lotniska. Cena biletu jest standardowa, jest to bowiem transport

parking

miejski, z tego powodu wydatek praktycznie będzie zerowy.

Jedynym mankamentem są duże tłumy w autobusie, trasa jest całkiem długa, trwa nieco ponad pół godziny, a większość pasażerów zaopatrzonych jest w walizki, przez to zazwyczaj w środku panuje duży tłok. Sytuacja najmocniej uciążliwa jest w okresie upałów. Kolejną alternatywą będzie oczywiście wezwanie taksówki. Taka podróż z samego dworca pod lotnisko Wrocław, może nas kosztować od 40 do nawet 100 złotych, wszystko zależy od korporacji, z której usług skorzystamy. Dlatego lepiej zadzwonić po taryfę, niż brać pierwszą z brzegu dostępną. W porównaniu z innymi, większymi miejscowościami, zwłaszcza na zachodzie, punkt lotniczy we Wrocławiu jest całkiem blisko od centrum – przeczytaj informacje.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to użyj serwisu (http://goldwasser.pl/restauracja/), żeby poznać większą ilość tego typu informacji. Bez wahania kliknij więc ten link!

Możemy się doń udać samochodem, który trzeba odholować na parking przy lotnisku, autobusem, lub taksówką. Wszystko zależy od naszych upodobań i środków.