Wrocław rozkocha w sobie każdego! Co trzeba zobaczyć i na co zwrócić uwagę, spacerując po wrocławskich uliczkach?

Wrocław to bez dwóch zdań miasto, z którego możemy być dumni, miasto, które jest rozpoznawane przez ludzi z innych krajów. Obok Gdańska, Warszawy czy Krakowa to jedno z najsłynniejszych miejsc w Polsce, z chęcią odwiedzane przez turystów, jak i samych Polaków. Wrocław tętni życiem, zarówno w dzień jak i w nocy, nie tylko za sprawą przyjezdnych, ale także za sprawą studentów, którzy chętnie we Wrocławiu osiadają na czas studiów. Wrocław to bardzo przyciągające miejsce dla studentów.

Katedra we Wrocławiu

Autor: Alexander Johmann
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim zlokalizowane są tam świetne uczelnie, a po drugie jest to miasto, w którym intensywnie toczy się życie kulturalne. W mieście nie brakuje żaków z zagranicy. Na dyskotekach i rozmaitych wydarzeniach imprezując studenci, ale także ludzie biznesu oraz co oczywiste turyści z całej Europy. Miasto tętni życiem przez cały rok. We Wrocławiu jest wiele malowniczych miejsc, w których romantyczny spacer nabiera nowego wymiaru.

Wszystkie wycieczki po Wrocławiu obejmują Starówkę – ekotur.wroclaw.pl/Stanowi ona bowiem serce miasta i jest niezwykle urokliwa. Rynek Główny miasta zachwyca niezwykłą atmosferą. Wypada przejść się ulicą Świdnicką. Turyści zachwycają się Nowym Ratuszem oraz Starym Ratuszem. Warte zobaczenia są Sukiennice. Jeśli chodzi o magiczne kamienice, które są bardzo charakterystyczne, znaleźć można ogrom klimatycznych http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html ak–>

Harmonogram każdej wycieczki po Wrocławiu powinien uwzględniać Ogród Japoński, czyli doskonałą atrakcję dla naszych pociech, a również Ostrów Tumski. Atrakcyjną alternatywą będzie rejs statkiem po rzece, podczas którego można zachwycać się panoramą miasta. Koniecznie trzeba odwiedzić Ogród Botaniczny oraz ZOO. We Wrocławiu powinniśmy zobaczyć fontanny, które są umiejscowione przy Moście Grunwaldzkim. Niedaleko nich znajduje się Wzgórze Partyzantów z Belwederem, a także Park Słowackiego. Godna zobaczenia jest Opera Wrocławska oraz Plac Teatralny.