Kraków – dawna stolica polskich władców – co warto zwiedzić w tym mieście?

Kraków, będąc dawną stolicą polskich władców, zalicza się do najczęściej zwiedzanych miast w Polsce. Nie ma się czemu dziwić, bo w niewielu miejscowościach znajduje się tak duża liczba atrakcji i zabytków. Do Krakowa przyjechać można na jeden dzień, i w tym czasie obejrzeć kilka najważniejszych atrakcji. Ale żeby dokładnie poznać to miasto, jego najbardziej schowane zakątki i największe zabytki to trzeba sobie zarezerwować co najmniej kilka dni. I z pewnością będą to dni bardzo intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem.

widok na Zamek Wawelski

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Większość odwiedzających rozpoczyna zwiedzanie Krakowa od okolic rynku .

Czy chcesz rozpracować rozpatrywany temat trochę głębiej? Zobacz zatem ten odsyłacz – więcej w witrynie (https://www.coraltravel.pl/wakacje/Tunezja). Te informacje też okażą się praktyczne.

Dziwne to nie jest, bo przecież tam właśnie jest największa liczba znanych zabytków. Koniecznie należy odwiedzić stoiska z pamiątkami w środku Sukiennic, poprosić kogoś o pamiątkowe zdjęcie obok pomnika Adasia i zmówić modlitwę w Mariackim Kościele. Z Rynku przespacerować się można starymi uliczkami w kierunku Wawelu, a tam na turystów oczekuje wspaniały Zamek, Katedra oraz jaskinia, w której przed wiekami chował się ogromny, groźny Smok Wawelski.

Kraków można zwiedzać samemu, starczy znaleźć jakąś kwaterę, kupić przewodnik i można ruszać na zwiedzanie. W przypadku turystów, którzy mają kilka dni na spędzenie w Krakowie jest to najlepsze rozwiązanie, bowiem można szczegółowo zaplanować miejsca do zwiedzania, zakupić znacznie wcześniej bilety i wejściówki i spokojnie delektować się tym wspaniałym miastem. Lecz Kraków stał się miejscem, do jakiego każdego dnia przyjeżdża setki zorganizowanych wycieczek z większości europejskich krajów.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com

Tacy turyści najczęściej decydują się na kompleksowe wycieczki po Krakowie z przewodnikiem który będzie mówił w ich języku (więcej). Taki rodzaj poznawania miasta także ma spore zalety, dobry przewodnik będzie mógł opowiedzieć sporo interesujących wiadomości o zwiedzanych obiektach. Jednak bez względu na to czy będzie się Kraków oglądać z przewodnikiem lub samodzielnie, to aby to zrobić dokładnie, to trzeba przybyć do tego miasta na parę dni.