Odkryj najlepszą wypożyczalnie samochodów w naszym kraju

Najbardziej popularnymi, pod względem turystycznym, regionami Polski są, bez wątpienia regiony Mazowsza czy Małopolski. Popularnością szczyci się również cały region Dolnego Śląska. Za to mało osób uważa za atrakcyjny obszar Podkarpacia. Podkarpacie, położone w południowo-wschodniej części Polski, z cudownymi Bieszczadami, sporymi rzekami, jak San, Wisłok czy Wisłoka, to bardzo malowniczy obszar. Nie brak tutaj miejsc, które pod względem urokliwości turystycznej, w najmniejszym stopniu nie ustępują popularnym polskim zagłębiom turystycznym.

Wypożyczalnia samochodów Pro Rent

Bez wątpliwości jednym z najbardziej znanych miejsc, które trzeba zobaczyć, jest Twierdza Przemyśl- monumentalny zespół fortyfikacji warownych. Z początkiem XX wieku była trzecią co do wielkości twierdzą w Europie- bardziej potężne były jedynie w Antwerpii i Verdun.

Masz chęć zobaczyć rozpatrywany temat pod innym kontem? Jeśli tak, to najlepszym sposobem jest kliknięcie tego linku. Tam zweryfikuj szczegóły .

Twierdza ta, jako jedyna w historii wojen, była oblężona trzykrotnie. Fortyfikacja zyskiwała na znaczeniu do czasów zakończenia I Wojny Światowej. Po niej systematycznie traciła swoje znaczenie i była dewastowana. W dniu dzisiejszym to jeden z najważniejszych zabytków południowo-wschodniej części naszego kraju.

W Trzcinicy, niedaleko Jasła, jest muzeum, które znajduje się w jednej z najdawniejszych i najbardziej znaczących w kraju osad z epoki brązu, mającą ponad 4000 lat. Znajduje się tam też wielkie grodzisko z czasów wczesnego średniowiecza. Karpacka Troja, bo tak nazywa się ten skansen, zajmuje powierzchnię ok 8 ha, na swoim terenie ułożonych jest ok 150 m wałów obronnych, 2 bramy wjazdowe oraz 18 zrekonstruowanych chałup.
W podobnym stopniu warte zwiedzenia są kościoły- kościół pw. Wszystkich Świętych w Bliznem- gotycki, drewniany obiekt z XV wieku, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podobnie w Haczowie znajduje się zabytkowy, drewniany kościół. Powstał z końcem XIV wieku i jest największym, a także najcenniejszym drewnianym kościołem w całej Europie. Jak kościół w Bliznem został wpisany na listę UNESCO.

auto

Autor: Conny Sandland
Źródło: http://www.flickr.com

Jest naprawdę spora ilość obiektów, które należy zobaczyć w Podkarpackim. W jaki sposób to wszystko zwizytować, jeśli jest się turystą? Można najzwyczajniej wynająć auto. Wypożyczalnia aut w Rzeszowie, zarówno ta na lotnisku, jak i te w mieście, bez problemu dobierze samochód do naszych potrzeb, odpowiednio duży by pomieścić całą naszą rodzinę. Nie będzie nas to kosztować dużo, jeśli przyjedziemy na weekend- sporo wypożyczalni ma niższe ceny, jeśli auto bierzemy właśnie na cały koniec tygodnia.

Poczekaj chwilę! Zainteresował Cię wpis? Masz chętkę na dalsze dodatkowe informacje (https://www.deluxetravelclub.pl/hotele/yas-viceroy-abu-dhabi)? To miłe. Wejdź w ten link i przeloguj się do strony z newsami na omawiany temat.

Sprawne auto możesz wypożyczyć w tym miejscu.