salonikpodrozy.pl

Spełnione marzenia o podróżowaniu

‘Akcesoria sportowe’

Grzybowo

Grzybowo to cicha wieś urlopowa mieszcząca się w województwie zachodniopomorskim, sześć kilometrów na zachód od Kołobrzegu. Grzybowo jest całkiem charakterystycznie położone na terenie tzw. depresji grzybowskiej (0, 30 – 1, 00 m p.p.m.) . Grzybowo znajduje się w Strefie Chronionego Krajobrazu, gdzie obowiązują zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej.

Łeba – miejsce na wspaniałe wczasy

Pomimo faktu, że Łeba istnieje od trzynastego wieku, w swej obecnej lokalizacji funkcjonuje od 1572 r.. Założyciele pierwotnej osady nie przewidzieli przypuszczalnie, że będzie ona zalewana przez sztormy i zasypywana przez ruchome wydmy. Teraz położenie jest perfekcyjne – miasteczko ma korzystny mikroklimat, dostęp do morza, a w najbliższej okolicy jedną z najogromniejszych atrakcji przyrodniczych w naszym kraju – Słowiński Park Narodowy. Warto, więc zawczasu rezerwować noclegi. Łeba, bowiem przygotowuje się już na wakacje 2014.

Kudowa Zdrój to doskonały teren dedykowany dla wypoczynku

Kudowa Zdrój to malownicze miasto położone w Górach Stołowych. Jest to ogromnie atrakcyjny i porządnie wyeksploatowany teren turystyczny. Doskonały obszar do wędrówek biegłych wędrowców, lecz również rodzin z dziećmi. Relaksujący spacer można zacząć od Parku Zdrojowego. Park utworzony jest na wzór ogrodów angielskich, zapełnione piękną roślinnością i interesującą architekturą uzdrowiskową.

Spływ kajakowy – rozrywka dla odważnych

Jeżeli na myśl o spędzeniu wakacji na leniuchowaniu na piasku ziewasz z nudów zastanów się nad wykorzystaniem lata na sportowy relaks. Możesz pomyśleć o górskiej wędrówce, przykładowo przez kilka tygodni, między schroniskami, wchodząc na kolejne szczyty. Można przejechać cały kraj rowerem, lub na stopa. Można też pomyśleć o innym wyzwaniu dla aktywnych, jakim są spływy kajakowe.