salonikpodrozy.pl

Spełnione marzenia o podróżowaniu

Kąty Rybackie wspaniały propozycja na rodzinne wakacje nad morzem

Kąty Rybackie to nieduża, morska wioska rybacka, znajdująca się w gminie Rewal. Obszar ten figuruje w propozycjach wczasowych, jako Wybrzeże Rewalskie. Do największych atrakcji miejscowości należy piaszczysta plaża, wysokie urwisko w jednej z zatok, a także latarnia morska.

Morze, Bałtyk

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Latarnia Morska umiejscowiona jest na wysokim, klifowym brzegu. Latarnia funkcjonuje od grudnia 1866 r. i osiąga wysokość czterdziestu pięciu metrów. Obiekt jest udostępniony do zobaczenia, dlatego też z jego tarasu widokowego ma się okazję do podziwiania fantastycznej panoramy Wybrzeża Rewalskiego.

Cały zespół latarni morskiej z przylegającym do niej ogrodem, domem latarników i dwoma budynkami gospodarczymi został zapisany do wykazu zabytków. W trakcie wakacji w Kątach Rybackicj należy udać się do Muzeum Rybołówstwa Morskiego mieszczącego się w willi z lat trzydziestych dwudziestego wieku, przy al. Bursztynowej. Tutejsza ekspozycja prezentuje specyfikę pracy rybaków jak również elementy kultury pomorskiej.

Ciekawisz się tym działem? Czytaj więc jeszcze dalej (http://ekspresbus.pl/rozklad-jazdy/) o tym punkcie w kolejnym tekście, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.

Uwagę przyciągają też umieszczone na zewnątrz willi kutry rybackie, będące darem od miejscowych rybaków. W muzeum, oprócz ekspozycji stałej, organizowane są również wystawy czasowe o rozmaitej tematyce, m.in. historia mody i obyczajów plażowych, rybactwo bałtyckie, piaski wybrzeży świata, rybki akwariowe i sprzęt rybacki, fotografia z lotu ptaka, czy też akwarele przedstawiające atrakcje gminy. W Katach Rybackich znajduje się też stacja Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, przez którą w sezonie letnim przejeżdża kolejka wąskotorowa tzw. ciuchcia Retro, pokonująca drogę z Gryfic do Trzęsacza, Rewala, Śliwina, Pogorzelicy i naturalnie Kątów Rybackich. Jest to tylko 22% ze wszystkich linii dawnej Gryfickiej Kolei Wąskotorowej, która dawniej miała bardzo duże znaczenie transportowo – gospodarcze. Do innych interesujących zabytków należą dawne zagrody i kamieniczki rybackie z XVIII i XIX wieku z pięknymi bramami wjazdowymi, znajdujące się w starszej części wsi.

Podstawową atrakcję Kątów Rybackich stanowi tutejsza rozległa, piaszczysta plaża. Jest ona bardzo dobrze przygotowana dla urlopowiczów, są tutaj ratownicy, dmuchane zamki, balony do skakania, skutery wodne, motorówki i zjeżdżalnie. W trakcie relaksu na plaży można obserwować też pracę rybaków, którzy korzystają z tutejszej przystani morskiej. Jest to także jedyna w swoim rodzaju okazja do zakupienia niedawno co złapanych ryb. Sławnym bywalcem okolic latarni morskiej jest foka Depka, która stała się niemalże symbolem miasta i nieustannym obiektem zainteresowania urlopowiczów.

Przez Katy Rybackie przebiegają dwa znane szlaki turystyczne: Szlak Liwiej Łuży i Szlak Nadmorski im. dr Czesława Piskorskiego. Jezioro Liwia Łuża otoczone jest ochroną w postaci faunistycznego rezerwatu przyrody. Do najcenniejszych elementów tutejszej przyrody jest ekosystem płytkiego, lagunowego jeziora, siedliska unikatowych gatunków roślin zwłaszcza słonolubnych, a także gniazdujące tu ptaki wodno – błotne. Ochrona ścisła dotyczy 162,52 ha wód przybrzeżnych, powierzchni jeziora z największą ilością “wysp” zrobionych przez szuwary oczeretowe z olsami i szuwarami trzcinowymi. W rezerwacie można natknąć się na m.in.

Czy zdziwił Cię prezentowany artykuł? Aby poznać zagadnienie wejdź tutaj oraz poznaj więcej szczegółów – na pewno będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.

następujące gatunki ptaków: perkoz dwuczuby, łabędź niemy, gęgawa, błotniak stawowy, żuraw i wiele innych.

Do najbardziej interesujących imprez które są organizowane w Katach rybackich należą: Guide Tour 2008 Rewal- Trzebiatów- Międzyzdroje, Wielka Majówka w Gminie Rewal, Siatkarska Majówka, Regionalne Zawody w Skokach Przez Przeszkody, Mistrzostwa Polski Lekarzy w Siatkówce Plażowej, Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn, Nadmorski Zlot VW Garbusów, Bałtycki Turniej Tenisowy Aktorów i Artystów “Baltic Cup”, Bieg Śniadaniowy, Zlot Motocykli i Festiwal Indii.

***
Całkowitą ofertę na wypoczynek dwa tysiące czternaście w Kątach Rybackich można wyszukać w serwisie lub klikając na niżej umieszczone linki:
– domki Kąty Rybackie (ciekawe informacje)
– wypoczynek Kąty Rybackie
– Niechorze domki letniskowe

Tags:

About

View all posts by