salonikpodrozy.pl

Spełnione marzenia o podróżowaniu

Jak wybrać porządny sprzęt górski?

Jeżeli naszą pasją jest wędrowanie po górach, wspinaczka oraz przy okazji przykładowo eksplorowanie jaskiń musimy posiadać fachowo dopasowany sprzęt, który da nam komfort i poczucie bezpieczeństwa w trakcie wyjazdów. Każdy dobry sklep turystyczny ma takie wyposażenie w swoich katalogach. Ostatnio, zdecydowanie zbyt często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy giną na szlakach, gdyż wybierają się w góry bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.

Zdjęcie tatr

Źródło: astrojawil.pl

Bo jak inaczej określić chodzenie w wysokie góry w sportowych adidasach, które nie trzymają kostki i nie mają w ogóle przyczepności na skale. Albo, co zwykle zauważamy w wydaniu damskim, w sandałkach. Wystarczy wtedy jeden mokry kamień i wypadek pewny. Przy sporym szczęściu skręcenie lub złamanie nogi. W najgorszym razie upadek w przepaść. A jak określić kogoś kto wybiera się w góry nie zabierając mapy, wchodzi na szlak nie wiedząc dokąd prowadzi i którędy wrócić? Albo osoby, które wybierają się na spacer do jaskini bez latarki czołowej, bez kasku i nie wiedząc, że trzeba się tam poczołgać i korzystać z łańcuchów? Albo ci, którzy nie umieją odczytać oznaczeń szlaku? To nie są bajki i to nie są pojedyncze przypadki. Takich ludzi są tysiące. Jeżeli twoją pasją są góry przyszykuj się do wyprawy odpowiednio.

Najlepiej mieć jeden sprawdzony sklep górski. Taki, w którym pracują pasjonaci i specjaliści, którzy pomogą dobrać odpowiednio sprzęt. Należy najpierw odwiedzić parę miejsc, można także poczytać opinie w sieci. Nie jest trudno trafić na te strony, wystarczy tylko fraza “sklep turystyczny” wpisane w wyszukiwarkę. Kiedy już zdecydujemy, gdzie chcemy się zaopatrywać, musimy pomyśleć w co. Jest kilka elementów wyposażenia, bez których nawet nie wolno nam myśleć o wyjściu w góry. Warto solidnie się przygotować do wyprawy życia i nie tylko.

Pierwsza sprawa – buty. Odpowiednio dopasowane, wygodne i wysokiej klasy. Powinny być pół rozmiaru większe niż te, które zakładamy na co dzień, po długich wędrówkach nogi zwykle puchną, a obuwie nie powinno nawet w takich sytuacjach uciskać. Naturalnie buty nie mogą być zbyt luźne, bo wtedy mamy gwarantowane skręcenie stawu na pierwszym lepszym kamieniu. Miejmy na uwadze, że nie ma butów uniwersalnych. Inne sprawdzają się latem, inne gdy chcemy chodzić po lodzie.

Zaciekawiły Cię treści podane w naszym wątku? Jeżeli tak, to czytaj także bóle kręgosłupa wrocław zbliżone wiadomości, tyczące się tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do następnej witryny.

Jeśli przewidujemy wędrówki zimowe nie zapomnijmy by kupić raki turystyczne, które dobrze będą współdziałać z naszymi butami. jeżeli chcemy uprawiać wspinaczkę lodową, kupmy raki do tego przeznaczone. Turystyczne do wspinaczki się nie nadają.

Jeżeli mamy w planach się wspinać nie zapomnijmy o butach do tego celu. Tak po prawdzie, jeśli kupiliśmy wcześniej buty do wspinaczki ściankowej nie musimy nabywać dodatkowej pary. Jeśli te, które posiadamy są sprawdzone i dobrze czujemy w nich stopnie – to wspaniale. Dobre buty na ściankę sprawdzą się także w skałach. Naturalnie, nikt nam nie broni sprawić sobie drugą parę. Być może do wspinaczki skałkowej bardziej odpowiednie będą dla nas buty sztywniejsze, albo wręcz przeciwnie, bardziej miękkie. To wszystko jest zależne od upodobań. W każdym razie możemy zapoznać się z aktualną ofertą producentów. Gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło “dobre buty na ściankę 2012” na pewno znajdziemy najnowsze propozycje. raki – kliknij po szczegóły

Źródło: buty-turystyczne.pl

Tags:

About

View all posts by