salonikpodrozy.pl

Spełnione marzenia o podróżowaniu

zabytki’

Gąski – Odprężające wakacje w nadmorskim kurorcie

Gąski to wieś wakacyjna leżąca na wybrzeżu zachodnim, w okolicach Mielna. Należy do najbardziej spokojnych polskich kurortów nadmorskich, w związku z tym wybierając to miejsce na wakacje nad Bałtykiem można liczyć na wypoczynek w ustronnej i spokojnej atmosferze.
Niedaleka odległość Mielna i Sarbinowa, to kolejny atut dla turystów, którzy okazjonalnie chcieliby zaznać rozrywki w miejscach ze znaczniejszą liczbą knajp i dyskotek.

Kąty Rybackie wspaniały propozycja na rodzinne wakacje nad morzem

Kąty Rybackie to nieduża, nadmorska wioska rybacka, położona w gminie Rewal. Region ten mieści się w propozycjach krajoznawczych, jako Wybrzeże Rewalskie. Do największych atrakcji miejscowości należy piaszczysta plaża, wysokie urwisko w jednej z zatok, jak również latarnia morska.

Łeba – miejsce na wspaniałe wczasy

Mimo faktu, iż Łeba istnieje od trzynastego wieku, w swej teraźniejszej lokalizacji funkcjonuje od 1572 r.. Założyciele pierwotnej osady nie przewidzieli z pewnością, że będzie ona podtapiana przez sztormy i zasypywana przez ruchome wydmy. Obecne położenie jest znakomite – miasteczko ma pozytywny mikroklimat, dostęp do morza, a w najbliższej okolicy jedną z najogromniejszych atrakcji przyrodniczych w Polsce – Słowiński Park Narodowy. Warto, więc zawczasu rezerwować noclegi. Łeba, bowiem przygotowuje się już na wakacje 2014.